fbpx
Strona główna Podróże Europa Zakupy w Londynie – Oxford Street i okolica

Zakupy w Londynie – Oxford Street i okolica

0
Zakupy w Londynie – Oxford Street i okolica
Londyn blogpodrozniczy asiabymatejko

Najlepsze i najbardziej znane ulice handlowe w Londynie, gdzie dostaniecie naprawdę wszystko! Znajdują się tu znane sieciówki, najwyższej klasy jubilerzy, sklepy najdroższych i najbardziej eksluzywnych marek i projektantów. To oczywiście Oxford Street, Bond Street, Piccadilly i Regent Street. Miejscowi wybierając się na zakupy na West End, jadą właśnie w tą okolicą na obrzeża dzielnicy Mayfair.

Co warto zwiedzić w okolicy West End’u?

Na poniższej mapie znajdziecie bardziej i mniej znane miejsca w okolicy Mayfair. W zależności od tego jaką ilością czasu dysponujecie i co Was interesuje możecie je odwiedzić lub pominąć. Wnętrza niektórych sklepów w Londynie są spektakularne i pełne przepychu. Nawet jeśli nie planujecie nic kupować, to warto chociaż popatrzeć na wystawy i to w jaki sposób zaprezentowane są produkty.

Piccadilly Circus

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie

Duże reklamy świetlne w centrum miasta i słynny Eros to odpowiednik nowojorskiego Times Square. Jest to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w Londynie. Znajduje się kilka minut spacerem od Laicester Square.

Picccadilly Circus. Londyn blog podróżniczy
Piccadilly Circus. Londyn blog podróżniczy Asiabymatejko

Regent Street

Jedna z głównych ulic handlowych w londyńskiej dzielnicy West End

Na odchodzącej od Piccadilly ulicy znajduje się wiele sklepów, ale niektóre zasługują na szczególną uwagę. Hamley’s to jeden z największych na świecie sklepów z zabawkami z długą historią i pięknym wnętrzem. Kawałek dalej znajduje się jeden z najbardziej okazałych domów towarowych – Liberty. Jego fasada zrobiona jest z drewnianych belek starych okrętów wojennych. Na łuku Quadrant znajduje się słynna kawiarnia Cafe Royal, otwarta w latach 60 XIX wieku. W miejscu tym przesiadywali między innymi Winston Churchil, Virginia Woolf, Diana, Brigitte Bardot czy Louis Armstrong.

Regent Street. Londyn blog podróżniczy
Liberty. Londyn blog podróżniczy
Londyn blog podróżniczy - asiabymatejko.pl
Liberty. Londyn blog podróżniczy

Piccadilly

Spacerując z Piccadilly Circus ulicą Piccadilly dojdziecie do Green Parku. Po drodze znajdują się dwie imponujące księgarnie – Waterstones i Hatchards. Warto też zajrzeć do pięknego domu towarowego Fortnum & Mason, którego niepowtarzalny, brytyjski klimat na pewno Was zachwyci, nie wspominając już o samych produktach m.in. znajdziecie tu wszystko co jest potrzebne do prawdziwej angielskiej herbatki.

Fortnum & Mason, Londyn blog podróżniczy
Fortnum & Mason, Londyn blog podróżniczy

Naprzeciwko znajduje się Burlington House, w którym siedzibę ma Królewska Akademia Sztuki oraz Royal Society Of Chemistry i Royal Astronomical Society. Obok w Burlington Arcade Wasz wzrok przyciągnie złote wnętrze narożnikowej cukierni Ladurée. Pasaż pod arkadami sięga historią XIX wieku i jest najdłuższym i jednym z najdroższych tego typu w Londynie. Oprócz tego, że znajdują się tutaj ekskluzywne sklepy ciekawostką jest, że wciąż obowiązują tu dobre obyczaje z czasów regencji. Ich przestrzegania pilnują Burlington Beadles – prywatna policja porządkowa w tradycyjnych strojach. Nie należy w tym miejscu biegać, śpiewać czy chodzić z otwartym parasolem. Przez stronę internetową możecie też zapisać się na tour z „Head Beadle Mark Lord” po tym historycznym, handlowym zakątku.

Laduree cukiernia, Londyn blog podróżniczy

Naprzeciwko znajduje się równie okazały pasaż Piccadilly Arcade.

Kawałek dalej zobaczycie Hotel Ritz – który pojawia się w filmie Notting Hill (zatrzymała się tam główna bohaterka jako Pani Flinstone). Idealne miejsce na spróbowanie prawdziwej brytyjskiej Afternoon Tea.

Idąc kawałek za centrum Porsche możecie skręcić w prawo dochodząc do Shepherd Market. W gąszczu niewielkich uliczek znajdziecie puby, restauracje i sklepy, które latem tętnią życiem.

Bond Street

Najdroższe i najbardziej ekskluzywne sklepy w Londynie

ciągnie się na północ od Picadilly do Oxford Street. Podzielona na dwie części – Old Bond Street, która powstała pod koniec XVII wieku i New Bond Street z początków XVIII wieku. Znajdują się tu najbardziej eksluzywne marki jakie tylko możemy sobie wymarzyć: Prada, Fendi, Chanel, Louis Vuitton, Dior, Saint Laurent, Gucci czy Valentino. Topowe marki skupione w okolicy znajdziecie też na pobliskich ulicach: Bruton Street (Isabel Marant, Kenzo), czy Dover Street (Christian Louboutin, Victoria Beckham). Mniej onieśmielającym miejscem jest sklep Victoria’s Secret, do którego warto zajrzeć ze względu na piękną aranżację wnętrza.

sklep bond street Londyn blog podróżniczy
sklep bond street Londyn blog podróżniczy

Poza markami modowymi i jubilerskimi Bond Street znane jest też z domów aukcyjnych, do których wstęp jest darmowy.

Royal Arcade – kolejny pasaż handlowy o spektakularny wnętrzu w stylu wiktoriańskim.

Jeśli zmęczy Was chodzenie po sklepach możecie zaszyć się w jakiejś okolicznej kawiarni lub restauracji. Na bocznych ulicach od Oxford Street lub Bond Street jest już mniej tłocznie i można znaleźć małe skwerki z ławeczkami. Ja lubię siadać na słońcu w Brown Hart Gardens.

sklep bond street Londyn blog podróżniczy
sklep bond street Londyn blog podróżniczy

Oxford Street

Główna ulica handlowa Londynu

Niegdyś droga prowadząca do Oksfordu dziś jest jedną z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie. Znajdziecie tu najbardziej znane sieciówki, Zary są aż trzy obok siebie! Oprócz wielu sklepów dostępnych na każdą kieszeń jak wielki Primark, H&M czy sklepy z sieci Inditex znajdziecie też drogie i eksluzywne alternatywy. Jeśli chcecie poczuć przepych i bogactwo zajrzyjcie do założonego w 1909 roku drugiego po Harrods’ie największego domu towarowego w UK. Selfridge’s to wielki gmach z kolumnami na środku którego zobaczycie zegar trzymany przez Królową Handlu na łodzi.

oxford street co zobaczyć Londyn blog podróżniczy
oxford street co zobaczyć Londyn blog podróżniczy

Na końcu Oxford Street na skraju Hyde Parku znajduje się Marble Arch, który niegdyś stał naprzeciwko Buckingham Palace. Stacja metra Marble Arch znana nie tylko z bliskości wielkiego Primarka to dobre zakończenie wędrówki przez Oxford Street. Stąd już tylko 3 stacje metra dzielą Was od słynnego Notting Hill.

Marble arch oxford street co zobaczyć Londyn blog podróżniczy
oxford street co zobaczyć Londyn blog podróżniczy
Życzę Wam miłych zakupów, jeśłi coś jeszcze polecacie zobaczyć w tej okolicy to oczywiście dajcie mi znać!

Zapraszam na pozostałe wpisy o Londynie – okolica Big Ben, Covent Garden i Soho oraz na moje konto Instagramie.