fbpx
Strona główna Podróże Najbardziej romantyczne miejsca na świecie – Walentynkowe TOP 7

Najbardziej romantyczne miejsca na świecie – Walentynkowe TOP 7

0
Najbardziej romantyczne miejsca na świecie – Walentynkowe TOP 7

Gdzie najlepiej przeżyć romantyczną podróż? Jakie miejsca kojarzą się z największymi historiami miłosnymi? Niezależnie od tego czy to Walentynki, rocznica czy po prostu ochota na romantyczny wypad. Zdobądź inspirację i poczuj miłość w powietrzu!

Paryż – najbardziej romantyczne miasto świata

Kto oglądał „Seks w wielkim mieście” na pewno pamięta scenę, gdzie Mr Big wyznał Carrie, że jest tą jedyną. Ta słynna romantyczna scena została nakręcona na moście – Pont des Arts.

Najbardziej romantyczne miejsca na świecie

Niezależnie od tego czy wjedziecie na wieżę, czy zrobicie zdjęcie z dołu lub z daleka. Wieża Eiffel’a zawsze będzie najbardziej charakterystycznym punktem w mieście, którego nie można pominąć.

Kolejne miejsce dla fanek serialu „Seks w wielkim mieście”. Na pewno pamiętacie scenę spotkania Carrie z Juliette. Warto wstąpić do kawiarni Kong z pięknym widokiem na Paryż.

Tradycja przypinania kłódek na mostach jest obecna w wielu miastach, również w Polsce. W Paryżu ich ilość robi naprawdę piorunujące wrażenie.

Werona – miasto Romea i Julii

Najsłynniejsza historia miłosna sprawiła, że Werona przyciąga tłumy turystów. Znajdziecie tu balkon Julii oraz jej wykonany z brązu pomnik. Podobno potarcie jej piersi przynosi szczęście!

Werona jest pięknym miastem, a spacer włoskimi uliczkami na pewno sprawi, że poczujecie romantyczny nastrój. Zwłaszcza, że wszędzie można natknąć się na serduszkowe akcenty.

Cinque Terre – ścieżka miłości

Urocze, romantyczne miasteczka skradną serca nawet najbardziej wymagającym. Pięc położonych koło siebie miejscowości połączonych 12 km ścieżką – wymarzony spacer!

Warto mieć na uwadze fakt, że trasa jest dla odważnych i raczej ciężko będzie czerpać z niej przyjemność mając lęk wysokości, przestrzeni albo strach przed otwartym morzem 🙂

Wenecja – Most Westchnień

Most westchnień dziś bardzo romantycznie kojarzony, z westchnieniami zakochanych płynących gondolą. Jego historia jest jednak tragiczna, bo mostek prowadził do więzienia, a ostatnie westchnienie dotyczyło więźniów, którzy po raz ostatni mogli spojrzeć na Wenecję.

Poza najsłynniejszym mostem sam klimat uliczek i uroczych zakątków sprawi, że poczujecie się jak w bajce. Z drugiej strony warto unikać szczytu sezonu i udać się gdy jest trochę chłodniej, przez co zapach wody z kanałów nie jest tak intensywny jak w czasie upałów.

Como – włoskie miasteczka nad jeziorem

Como – jezioro położone u podnóża Alp. Malownicze miasteczka i piękny krajobraz przyciągnęły wiele gwiazd filmowych, które mają tu swoje domy. Miejsce to znane jest również z filmów o Jamesie Bondzie oraz z Gwiezdnych Wojen.

Villa Balbianello, w której kręcone były wymienione filmy uważana jest za jedną z najbardziej romantycznych, a jej starannie wypielęgnowane ogrody przyciagają zakochanych. Nie ma się co dziwić, że często wybierana jest jako miejsce ślubów.

Lazurowe Wybrzeże – w świecie perfum

Trudno polecić mi jedno miejsce do odwiedzenia na Lazurowym Wybrzeżu. Od Monako, przez Niceę aż do niewielkich, mniej znanych miasteczek na wzgórzach. Jest tam wiele pięknych miejsc – nawet miesiąc zwiedzania nie wystarczy!

Grasse – nazywane światową stolicą perfum będzie romantycznym i ciekawym akcentem dla każdej Pani odwiedzającej malownicze tereny południowej Francji. Znane jest między innymi ze słynnej książki „Pachnidło”.

Tadź Mahal – Pomnik Miłości

Na zakończenie przenieśmy się na inny kontynent do odległych Indii. Mauzoleum wzniesione zostało z rozkazu casarza w imię miłości do przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony. W rezultacie Tadź Mahal nazywany jest świątynią miłości i uznano go za najwspanialsze dzieło architektoniczne świata!

Podsumowując niezależnie od tego gdzie będziecie najbardziej liczy się czas spędzony we dwoje – bez telefonów i innych rozpraszaczy. Mam nadzieję, że znaleźliście odrobinę inspiracji na zaplanowanie idealnego wyjazdu.